Informacje ogólne

Informacje ogólne

FINAL S.A. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma, która może pochwalić się już ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji profili aluminiowych, lakierowaniu według najnowszych trendów i prefabrykowaniu. Siedziba firmy mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej.
Specjalizujemy się w produkcji wyciskanych profili ze stopów aluminiowych najwyższej jakości oraz ich szeroko pojętej obróbce. W naszej ofercie pojawiają się zróżnicowane produkty wykonane z aluminium, które swoje zastosowanie znajdują branżach: budowlanej, maszynowej, motoryzacyjnej czy branży związanej z aranżacją wnętrz i wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.

Stosowanie innowacyjnych technologii, profesjonalnych maszyn, a także korzystanie z wiedzy doświadczonych specjalistów to nasze silne strony, dzięki którym jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniom stawianym przed naszym zespołem. Profile aluminiowe produkowane są na trzech nowoczesnych liniach produkcyjnych zawierających prasy o nacisku odpowiednio 2000T, 1800T i 1600T. Rocznie jesteśmy w stanie wyprodukować aż 26 tysięcy ton profili aluminiowych. Nasze linie są wyposażone w układy sterownicze pozwalające na pracę w cyklu w pełni automatycznym. Korzystamy z pirometrycznego systemu pomiaru temperatury wsadu i wyciskanych profili, systemu wytwarzania atmosfery ochronnej wokół wyciskanych profili oraz systemu chłodzenia.

W naszej produkcji stosujemy stopy aluminium z serii 1070, 6060, 6063, 6005 i 6082, których skład chemiczny jest zgodny z normą PN-EN 573-3. Używanie wysokiej jakości surowca pozwala na wykonanie wyrobu gotowego najwyższej klasy o własnościach wytrzymałościowych zgodnych z wymaganiami zawartymi w normie PN-EN 755-2 w stanach od T4 do T66.

Magazyn surowca

Magazyn wyrobów gotowych

 

Tłocznia

Pakownia

 

Kompleksowe świadczenie usług w zakresie produkcji profili aluminiowych to nasza dewiza, która doprowadziła do powstania centrum obróbczego CNC umożliwiającego wykonanie praktycznie każdej obróbki aluminium (cięcie, wiercenie, frezowanie, sztancowanie itp.). Do wykonania obróbek wykorzystywane są maszyny i urządzenia znanych i cenionych firm europejskich, gdzie maksymalna długość profili aluminiowych na centrach CNC wynosi 7,7 m a wymiary gabarytowe profili to 275 x 210 mm.

Dostosowując się do wymagań klientów i wciąż rozwijającego się rynku, w naszej ofercie znaleźć można również usługę proszkowego lakierowania produkowanych profili aluminiowych w pełnej gamie kolorystycznej RAL, we wszystkich typach połysków i struktur powłok lakierniczych, a także powłok metalizowanych. Wybudowanie odrębnej linii pozwoliło nam na wprowadzenie usługi pokrywania powierzchni powłokami drewnopodobnymi, które w ostatnich latach biją prawdziwe rekordy popularności. Obróbce drewnopodobnej poddawane mogą być profile o długości do 7 m, a w jej wyniku otrzymujemy estetyczną i trwałą powłokę imitującą naturalne drewno.

Ustalenia dotyczące transportu zamówionych profili aluminiowych są konsultowane z klientem i dostosowywane do jego potrzeb. Każda partia profili, w zależności od wymagań klienta, jest pakowana w podstawowe jednostki typu kosz, paczka, paleta albo zbitka. Sposób ułożenia profili w paczce, rodzaj i liczba przekładek dostosowane są do wymagań bezpieczeństwa podczas transportu, tak aby dotarły do miejsca przeznaczenia nienaruszone.

Wysoką jakość wyrobów i usługi oraz odpowiedzialność środowiskową zapewniają certyfikowane systemy zarządzania zgodne z PN-EN ISO 9001:2015 oraz PN-EN ISO 14001:2015.

Wprowadzanie innowacyjnych technologii i testowanie najnowszych rozwiązań pozwala nam być na bieżąco z każdą nowinką, dzięki której wykonane profile aluminiowe mogą być w pełni zgodne ze stawianymi przed nami wymogami.

Gwarantujemy Państwu wysoką jakość produktów, terminowość wykonania, atrakcyjną cenę oraz profesjonalny serwis.