Anodowanie

Anodowanie profili aluminiowych

Proces anodowania aluminium, nazywany również eloksalacją, sprawia, że surowiec staje się znacznie bardziej wytrzymały, twardy, odporny na korozję i ścieranie. Warstwa anodowana jest niemalże niewidoczna. Anodowanie aluminium to szczególnie ważny proces dla przemysłu spożywczego, motoryzacyjnego czy meblarskiego, ponieważ nie tylko podnosi jakość surowca, ale również nadaje mu odpowiedni kolor, dzięki czemu zyskuje on charakter dekoracyjny. Anodowanie sprawia, że powierzchnia aluminium staje się gładka, lśniąca i nie wymaga specjalnej konserwacji.

Anodowanie aluminium 

Wykonywanie procesu anodowania aluminium w podzielone jest na kilka podprocesów (odtłuszczanie, płukanie, polerowanie, rozjaśnianie, anodowanie, barwienie, uszczelnianie) i przeprowadzane jest w proekologicznych warunkach, a także zgodnie z wymaganiami Qualanod (numer licencji 1802) zapewniającymi najwyższą jakość produkowanych powłok anodowych.

Firma Final S.A. ma możliwość zaoferowania klientom profile anodowane: 

  • możliwość anodowania 1 miliona m2 powłok w ciągu roku;
  • odporność korozyjna uzależniona od klasy grubości anodowanych powłok mieszczących się w przedziale od 5 µm do 25 µm;
  • szeroki wybór kolorów anodowanych powłok od naturalnego przez odcienie brązu do czerni
  • maksymalna długość anodowanych profili aluminiowych do 7 000 mm;
  • długość śladów po zawieszkach do 30 mm na każdej stronie profilu.

Śrutowanie przed anodowaniem aluminium

Final S.A umożliwia przeprowadzenie uzupełniającego procesu obróbki powierzchniowej w postaci śrutowania. Ten dodatkowy krok pozwala na uzyskanie odpowiedniej chropowatości, która sprawia, że powłoka profilu aluminiowego zyskuje dodatkowe wartości dekoracyjne. Śrutowanie zalecane jest również, aby oczyścić powierzchnię z różnego rodzaju powłok powstających przy wcześniejszych procesach obróbki. Proces pozwala również uzyskać większą wydajność i lepszy stopień pokrycia profilu.

Anodowanie profili aluminiowych

Anodowanie profili aluminiowych