Historia

Historia

1998
Historia firmy rozpoczęła się od pomysłu,
który szybko zamienił się w czyn w postaci przygotowania planów budowy zakładu produkcyjnego w Dąbrowie Górniczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Koksowniczych „Przyjaźń". Budowa zakładu rozpoczęła się w lutym 1999 roku, a jesienią w skończonej formie stanął nowoczesny i wielofunkcyjny budynek, na który składają się trzy hale produkcyjne, pomieszczenia biurowe i zaplecza produkcji.
1998
1999
Latem rozpoczęto montaż nowoczesnej linii produkcyjnej
do wyciskania profili aluminiowych (T1) produkcji hiszpańskiego potentata firmy GIA. Pierwsze profile aluminiowe wyszły spod naszej ręki już we wrześniu, a w październiku mogliśmy rozpocząć produkcję profili aluminiowych pełną parą. Równocześnie w naszych głowach kiełkowały kolejne pomysły, które doprowadziły do powstania planów montażu i uruchomienia anodowni.
1999
2001
W październiku anodownia była już gotowa,
dzięki czemu mogliśmy zaproponować naszym klientom nie tylko profesjonalne wyciskanie profili aluminiowych, ale także usługi związane z uszlachetnianiem powierzchni wyrobów aluminiowych.
2001
2005
Początek tego roku był niezwykle pracowity.
Ruszyły dwa duże projekty związane z równoczesną budową nowej hali, w której mieści się obecnie magazyn wyrobów gotowych, oraz zakup i montaż drugiej linii technologicznej (T2) do wyciskania. W grudniu pracownicy mogli zacząć pracę z nowym, specjalistycznym sprzętem.
2005
2006
Powiększanie oferty,
dzięki której moglibyśmy zapewnić klientom kompleksową obsługę, przyświecało nam od pierwszych chwil rozpoczęcia działalności. Z tego powodu wiosną uruchomiliśmy centrum obróbcze, w którym stanęła maszyna obróbcza CNC oraz dwie piły dwugłowicowe, co pozwoliło na wykonanie praktycznie każdego zlecenia wiążącego się z obróbką mechaniczną i cięciem profili. Wydział prefabrykacji rozwijany jest do dzisiaj poprzez rozbudowę parku maszynowego.
2006
2007
Powstanie trzeciej linii produkcyjnej
do wyciskania profili aluminiowych (T3), która pozwoliła nam jeszcze lepiej dopasować ofertę do potrzeb klienta oraz przyspieszyć czas realizacji zamówień.
2007
2010
Uruchomienie linii lakierniczej
o pionowym systemie podwieszania i transportu profili.
2010
2014
Wiosna przyniosła nowe możliwości i nowe inwestycje,
dzięki którym nawet najbardziej skomplikowane zamówienia mogły zostać wykonane na najwyższym poziomie. Pozwolił na to upgrade prasy 6” na 7”.
2014
2018
Zakończenie budowy nowego magazynu w Dąbrowie Górniczej
pozwalającego na zwiększenie i zabezpieczenie niezbędnych stanów magazynowych. W kolejnym etapie doszło do przeniesienia wydziału CNC do Dąbrowy Górniczej.
2018
2021
Zgodnie z nowo przyjętą strategią Grupy Yawal,
oraz mając na uwadze obecną sytuację rynkową, podjęto decyzję o zakupie kompletniej linii do wyciskania profili aluminiowych. Nowa linia produkcyjna została uruchomiona 10 maja, co wpłynie na zwiększenie mocy produkcyjnych Grupy Yawal o 25%. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na profile aluminiowe i na potrzeby klientów Grupy Yawal.
2021