Final S.A. Goes Green: Nowa Era Ekologicznych Profili Aluminiowych

W erze, gdy ekologiczna odpowiedzialność staje się nie tyle wyborem, co koniecznością, Final S.A. wyrywa się z tradycyjnych schematów, definiując, co znaczy podążać za zmianą na lepsze w przemyśle aluminiowym i jako ekspert w produkcji profili aluminiowych, staje na czele zmiany, demonstrując, jak innowacyjność może iść w parze z ekologią, wyznaczając nowe standardy w branży.

Od momentu założenia w 1998 roku przez wizjonerskiego przedsiębiorcę, Edmunda Mzyka, Final S.A. nieustannie dąży do doskonałości. Dziś, pod przewodnictwem Karoliny Mzyk Callias, firma kontynuuje tę misję, łącząc rodzinne tradycje z nowoczesnymi trendami i międzynarodowym zasięgiem. Korzystając z zaawansowanych technologii i wysokiej jakości stóp aluminiowych, takich jak 1070, 6060, 6063, 6005A, i 6082, zgodnych z normą PN-EN 573-3, Final S.A. dostarcza produkty spełniające surowe normy PN-EN 755, a produkcja z wykorzystaniem najnowocześniejszych linii produkcyjnych odbywa się w trzech lokalizacjach; Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Herbach Koło Częstochowy oraz
 w Kucharach pod Kaliszem.

Firma dysponuje czterema nowoczesnymi liniami produkcyjnymi z prasami o nacisku 2000T, 1800T i 1600T, umożliwiającymi produkcję 26 tysięcy ton profili rocznie. Dzięki automatyzacji i zaawansowanym systemom kontrolnym, w tym pirometrycznym pomiarowi temperatury i atmosferze ochronnej, procesy produkcyjne są optymalizowane pod kątem efektywności i minimalnego wpływu na środowisko.

"Final Goes Green" to nie tylko hasło; to zobowiązanie do produkcji ekologicznych profili aluminiowych, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i promują zrównoważony rozwój. Profile aluminiowe wyprodukowane z myślą o minimalnym wpływie na środowisko, są sercem oferty Final S.A. te produkty łączą w sobie trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne oraz estetykę, spełniając najwyższe standardy ekologiczne. Współpraca z dostawcami, którzy gwarantują aluminium pochodzące z recyklingu lub pozyskiwane w sposób zrównoważony, jest kluczowa dla utrzymania tych standardów.

Sukces nie leży tylko w jakości produkowanych profili, ale również w ludziach, którzy każdego dnia wkładają swoją pasję i determinację w pracę. Dlatego spółka nieustannie inwestuje w automatyzację, kontrolę jakości i bezpieczeństwo pracy, jednocześnie dbając o środowisko poprzez optymalizację procesów produkcyjnych i maksymalizację recyklingu. Przystąpienie w roku 2023 do Global Compact, inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ, jest dowodem na globalne myślenie firmy i jej zaangażowanie w realizację dziesięciu zasad dotyczących m.in. ochrony środowiska i walki z korupcją. Final S.A. aktywnie uczestniczy w programach edukacyjnych i inicjatywach mających na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, wspierając jednocześnie lokalne społeczności i promując zrównoważony rozwój.

Decyzja o wykorzystywaniu w procesach produkcyjnych wyłącznie aluminium pochodzącego spoza terytorium Rosji to przykład etycznego podejścia do biznesu i odpowiedzialności społecznej. W czasach globalnych wyzwań politycznych i ekologicznych, firma udowadnia, że możliwe jest prowadzenie biznesu z poszanowaniem wartości i z korzyścią dla społeczeństwa oraz środowiska.

Wchodząc w trzecią dekadę swojej działalności, spółka patrzy w przyszłość z optymizmem. 25 lat doświadczenia, tradycji, stabilności i zaangażowania w rozwój pozwoliło firmie zdobyć silną pozycję na rynku i zaufanie klientów. Jubileusz jest okazją do świętowania, ale również do refleksji nad przyszłością i dalszymi planami, które z pewnością będą kierowane ideą zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Final S.A. udowadnia, że odpowiedzialny biznes jest nie tylko możliwy, ale również przynosi korzyści na wielu poziomach - od indywidualnego pracownika, przez całą firmę, aż po globalną społeczność. "Final Goes Green" to nie tylko deklaracja; to działanie na rzecz lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Galeria zdjęć