Zrównoważony rozwój
Grupa Yawal angażuje się w zrównoważony rozwój, stosując zielone, ekologiczne surowce o niskim śladzie węglowym, co podkreśla naszą troskę o środowisko. Dążymy do realizacji naszej misji poprzez proekologiczną działalność gospodarczą, wprowadzając innowacyjne rozwiązania już na etapie inwestycyjnym.
Działamy perspektywicznie z myślą o przyszłych pokoleniach. Tworzymy łańcuch wartości w oparciu o zrównoważony rozwój.
Filar pierwszy
Ochrona środowiska (Environmental)
Skupia się na działaniach mających na celu ochronę i poprawę środowiska naturalnego. Szczytnym celem jest jego ochrona.
Cel:
- zwiększać efektywność energetyczną domów, firm i instytucji;
- zredukować emisję o 30% do 2050 poprzez stosowanie surowców o niskim śladzie węglowym;
- zwiększać efektywność w gospodarowaniu zasobami.
Nasze inicjatywy
Filar drugi
Atrakcyjny pracodawca oraz rzetelny partner biznesowy (Social)
Koncentruje się na stosowaniu najwyższych standardów odpowiadających trendom rynkowym w zarządzaniu zasobami ludzkimi zapewniając dobrostan zatrudnionym. W sposób jasny i przejrzysty dostarcza niezbędne informacje swoim partnerom biznesowym.
Cel:
- przestrzeganie zasad uczciwości przy jednoczesnym zachowaniu etyki w biznesie ;
- utrzymanie odpowiednich standardów pracy i płacy;
- działanie i wspieranie lokalnej społeczności (zatrudnienie, zdrowie i sport, akcje pomocowe).
Nasze inicjatywy
Filar trzeci
Ład korporacyjny (Governance)
Oparty na skutecznym i rozważnym zarządzaniu w sposób przejrzysty dla interesariuszy.
Cel:
- zarządzanie i nadzór nad łańcuchem dostaw;
- zarządzanie z ESG
Nasze inicjatywy
Grupa Yawal wybrała cztery kluczowe Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) jako nadrzędne priorytety, do których chce dążyć.
Wybór ten opiera się na naszym przekonaniu, że te cele najlepiej odzwierciedlają naszą misję, wartości oraz zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju. Poprzez skoncentrowanie się na tych obszarach, możemy wywierać największy pozytywny wpływ na społeczeństwo, środowisko oraz naszą działalność gospodarczą.
Cele Zrównoważonego Rozwoju według Organizacji Global Compact
Cele Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals, SDGs) zostały ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako globalne wyzwania, które mają zostać osiągnięte do 2030 roku.
Celem jest poprawa jakości życia na całym świecie, ochrona planety oraz zapewnienie powszechnego dobrobytu. Organizacja Global Compact, jako inicjatywa ONZ, wspiera realizację tych celów poprzez zaangażowanie sektora prywatnego w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
5. Równość płci
Opis: Cel ten dąży do osiągnięcia pełnej równości płci i wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt. Oznacza to eliminację wszelkich form dyskryminacji ze względu na płeć, promowanie równych szans w dostępie do edukacji, zatrudnienia oraz udziału w życiu politycznym i gospodarczym.
Znaczenie: Równość płci jest fundamentem pokojowego, prosperującego i zrównoważonego świata. Zapewnienie równości płci przyczynia się do lepszych wyników ekonomicznych i społecznych, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
9. Innowacyjność, przemysł, infrastruktura
Opis: Cel ten koncentruje się na budowaniu nowoczesnej infrastruktury, promowaniu inkluzywnego i zrównoważonego uprzemysłowienia oraz wspieraniu innowacji. Obejmuje inwestycje w transport, energię, technologie informacyjne i komunikacyjne, a także rozwijanie przemysłu w sposób przyjazny dla środowiska.
Znaczenie: Rozwój infrastruktury i przemysłu jest kluczowy dla wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy oraz poprawy jakości życia. Innowacyjność napędza postęp technologiczny, który jest niezbędny do rozwiązywania współczesnych problemów społecznych i ekologicznych.
12. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
Opis: Cel ten ma na celu zapewnienie zrównoważonych wzorców konsumpcji i produkcji. Obejmuje działania takie jak zmniejszanie ilości odpadów, promowanie recyklingu, efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych oraz zachęcanie do odpowiedzialnych zachowań konsumenckich.
Znaczenie: Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja są kluczowe dla zrównoważonego rozwoju, ponieważ zmniejszają presję na zasoby naturalne i minimalizują negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko. Promowanie zrównoważonych wzorców produkcji i konsumpcji może przyczynić się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i ochrony ekosystemów.
13. Działania w dziedzinie klimatu
Opis: Cel ten dąży do podjęcia pilnych działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym i ich skutkom. Obejmuje to ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, poprawę odporności i adaptacji do skutków zmian klimatycznych oraz wspieranie edukacji i świadomości na temat klimatu.
Znaczenie: Zmiany klimatyczne stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla ludzkości, wpływając na wszystkie aspekty życia na Ziemi. Działania w dziedzinie klimatu są niezbędne do ochrony naszej planety dla przyszłych pokoleń oraz zapewnienia trwałego rozwoju gospodarek i społeczeństw.