Ogrodzenia

Ogrodzenia aluminiowe

Aluminium wykorzystywane jest w wielu branżach, również tych, które mają bezpośredni związek z codziennością każdego z nas. Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe to produkt, który w ostatnich latach zjednał sobie wielu zwolenników. Profile aluminiowe tworzące przęsła charakteryzują się nie tylko ciekawym wyglądem, ale przede wszystkim wytrzymałością i trwałością. Wybranie odpowiedniego sposobu wykończenia: anodowania lub lakierowania proszkowego zapewnia dużą odporność na korozję, co jest niezwykle ważnym czynnikiem w przypadku ogrodzenia okalającego posesję i tym samym wpływającego na wygląd i estetykę całej nieruchomości. Innowacyjne kształty i modele ogrodzeń aluminiowych sprawiają, że nikt nie jest w stanie obojętnie przejść obok takiego rozwiązania technicznego. Przęsła aluminiowe pasują do budynków użytku publicznego czy gmachów nowoczesnych firm, ale także świetnie sprawdzą się jako sposób na oddzielenie prywatnej przestrzeni od reszty świata, stając się wizytówką domu.

Firma Final S.A. proponuje optymalne rozwiązania, które związane są nie tylko z produkcją poszczególnych elementów ogrodzenia aluminiowego (profile przęseł, profile ramowe, zaślepki aluminiowe), ale także możliwością nadania im odpowiedniej stylistyki, dzięki propozycji usługi anodowania i lakierowania. Realizacja zamówienia od podstaw aż do samego końca pozwala na zaoszczędzenie czasu i zminimalizowanie poniesionych kosztów.

Ogrodzenia aluminiowe i ich zalety

Ogrodzenia aluminiowe dają praktycznie nieograniczone możliwości wykończenia pod względem dostępnej kolorystyki. To szczególnie ważne dla osób, które przykładają wagę dużą do estetyki każdego szczegółu związanego z aranżacją przestrzeni. Dodatkowo ogrodzenia z aluminium są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Główne zalety ogrodzeń aluminiowych wykonanych przez firmę Final S.A. to:

  • estetyczny wygląd każdego elementu;
  • nowoczesność wzornictwa;
  • brak konieczności konserwacji;
  • swoboda w doborze koloru (paleta RAL i powłoki drewnopodobne);
  • szybkość i łatwość montażu;
  • niewielka masa przęseł nadająca konstrukcji lekkości;
  • wykorzystanie aluminium poddającego się w 100% recyklingowi;
  • dostosowanie wymiarów przęseł aluminiowych do potrzeb klienta;
  • dostępność profili o szerokości do 80 do 200 mm.

Ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne

Czy ogrodzenia aluminiowe mogą również pasować do budynków, których bryła i wykończenie nie kojarzą się z nowoczesnością? Możliwość wyboru powłoki drewnopodobnej sprawia, że przęsła wykonane z aluminium są wyjątkowo uniwersalne i komponują się również z budownictwem nawiązującym do stylistyki dworków. Dodatkowo ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne nie wymagają od swoich właścicieli wielu wysiłków, aby po latach wciąż prezentować się jak nowe. Drewno to materiał, który łatwo poddaje się zróżnicowanym warunkom atmosferycznym i tym samym potrzebuje częstej konserwacji. Aluminium, jak już wcześniej wspomniano, jest niezwykle odporne na korozję i nie wymaga ponownego malowania czy impregnacji.

Ogrodzenia aluminiowe