Polska firma, światowa jakość

Firma Final S.A. obecna jest na polskim rynku już ponad dwadzieścia lat. Przez te wszystkie lata spółka pozostawała w rękach polskich właścicieli. Firma istnieje od 1998 roku – powstał wówczas pomysł, aby przygotować plany budowy zakładu produkcyjnego w Dąbrowie Górniczej w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Koksowniczych „Przyjaźń". Budowę rozpoczęto w lutym 1999 roku, a budynek oddano już jesienią tego samego roku. Obecne Final wchodzi w skład Grupy Yawal, która również jest spółką z polskim kapitałem oraz w rękach polskiej właścicielki, pani Karoliny Mzyk – Callias.

Wyroby Final S.A. powstają w oparciu o międzynarodowe normy. Pierwsza z nich, ISO 9001:2015 potwierdza, że nasze profile spełniają odpowiednie wymagania jakościowe pod kątem produkcji i projektowania aluminiowych profili wyciskanych oraz w zakresie prefabrykacji i anodowania profili i elementów aluminiowych. Firma posiada również certyfikaty, które potwierdzają najwyższą jakość narzędzi, które wykorzystuje się w procesie produkcji. Wszystko to sprawia, że oferowane przez firmę usługi mogą być realizowane w oparciu o najnowsze technologie i standardy.

Przetwórstwo aluminium jest jedną z najszybciej rozwijającej się obecnie gałęzią branży metalowej w Polsce. Warto również zauważyć, że od kilku lat Polska nie jest już uważana w międzynarodowym przemyśle za „low cost country” („kraj niskich kosztów”) a „best cost country” – „kraj najlepszych kosztów”. Wynika to z najlepszego stosunku jakości do ceny produktu. Z tego względu Final S.A. będąc w całości polską firmą, może podbijać swoimi produktami zagraniczne rynki – np. niemiecki, czeski czy szwajcarski.

Galeria zdjęć